Compact cylinder RA/192050/MX/80
ISO compact double acting cylinder, 50mm diameter, 80mm stroke
Manufacturer's number:
RA/192050/MX/80
Features
| Function: | Double acting, fixed damping |
|---|---|
| Diameter: | 50 mm |
| Thread size: | 1/8" BSPP |
| Commodity code (HS code): | 84123100 |
| Country of origin: | Czech Republic |
| Maximum working pressure (bar): | 10 |
| Stroke length: | 80 mm |
| Unit of sale: | Pieces |
| Operating temperature (°C): | -5 to +80 |