Parker Legris Hose barb 09310613
SLANGT. FOR FLEXIBLE PIPE EXTERNAL DR. BSP CYL DIAM D: 6MM DIAM D1: 7MM C: G1/4 | 0931 06 13
In stock
Brand:
Parker Legris
Manufacturer's number:
0931 06 13
Features
| Material: | Nickel plated brass |
|---|---|
| Diameter: | 6 mm |
| Thread size: | 1/4" BSP |
| EAN code: | 0820099154879 |
| Weight (kg): | 0.0130 |
| Commodity code (HS code): | 7412200000 |
| Country of origin: | Italy |
| Size hose grommet: | 6 mm |
| Maximum working pressure (bar): | 60 |
| Unit of sale: | Pieces |
| Package quantity: | 50 |
| Operating temperature (°C): | -10 to +80 |