Parker Legris Hose barb 09311021
SLANGT. FOR FLEXIBLE PIPE EXTERNAL DR. BSP CYL DIAM D: 10MM DIAM D1: 12MM C: G1/2 | 0931 10 21
In stock
Brand:
Parker Legris
Manufacturer's number:
0931 10 21
Features
| Material: | Nickel plated brass |
|---|---|
| Diameter: | 10 mm |
| Thread size: | 1/2" BSP |
| EAN code: | 0820099155302 |
| Weight (kg): | 0.0310 |
| Commodity code (HS code): | 7412200000 |
| Country of origin: | Italy |
| Size hose grommet: | 10 mm |
| Maximum working pressure (bar): | 60 |
| Unit of sale: | Pieces |
| Package quantity: | 50 |
| Operating temperature (°C): | -10 to +80 |