Parker Transair Air hose reel light 10m 66981001
HOSE REEL-LIGHT-INW. D7,5MM-L=10MTR | 6698 10 01
Brand:
Parker Transair
Manufacturer's number:
6698 10 01
Features
| Subcategory: | Air hose reel |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Diameter: | 7.5 mm |
| Thread size: | Input and output 1/4" BSP |
| Weight (kg): | 3.2150 |
| Commodity code (HS code): | 7326905000 |
| Country of origin: | Italy |
| Length: | 10 m |
| Maximum working pressure (bar): | 15 |
| Unit of sale: | Pieces |
| Package quantity: | 1 |