Parker Transair Air hose reel light 16m 66981002
HOSE REEL-LIGHT-INW. D8MM-L=16MTR | 6698 10 02
Transportation costs for this item are on request. You can request a quote or call 053-435 88 96 for more information.
Brand:
Parker Transair
Manufacturer's number:
6698 10 02
Features
| Subcategory: | Air hose reel |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Diameter: | 8 mm |
| Thread size: | Input and output 1/4" BSP |
| Weight (kg): | 6.4400 |
| Commodity code (HS code): | 7326905000 |
| Country of origin: | Italy |
| Length: | 16 m |
| Maximum working pressure (bar): | 15 |
| Unit of sale: | Pieces |
| Package quantity: | 1 |