Ramex water hose reel stainless steel304, open model, without hose RAMEXHR1100
WATER HOSE REEL STAINLESS STEEL304, OPEN MODEL, WITHOUT HOSE; MAX 200BAR
Brand:
Ramex
Manufacturer's number:
HR1100
Features
| Subcategory: | Water hose reel |
|---|---|
| Material: | STAINLESS STEEL-304 |
| Diameter: | 1/2" |
| Thread size: | 1/2" BSP |
| Length: | 20 m |
| Maximum working pressure (bar): | 200 |
| Unit of sale: | Pieces |
| Package quantity: | 1 |